Książka pt. „Piękna dziewczyna" już w sprzedaży

Piękna dziewczyna

Premiera książki odbyła się na początku października. Nowa propozycja czytelnicza dla licealistek i młodych kobiet jest częścią większego projektu wydawniczego pod hasłem „Piękna dziewczyna”. Książka powstała w odpowiedzi na list do polskiej dziewczyny Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego pt.: Tylko czyste serce jest zdolne do prawdziwej miłości.”

– Przeczytałam ten list 10 lat temu i jego treść nie dawała mi spokoju – wspomina Agata Głażewska, jedna z autorek. – Czułam, że trzeba towarzyszyć młodej kobiecie w jej drodze ku dorosłości, tak niełatwej w dzisiejszych czasach. Zapaliłam do tego projektu wiele osób i już od paru lat współtworzę portal PieknaDziewczyna.pl, ktory publikuje treści skierowane do nastolatek. Na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia przygotowałam wraz grupą kobiet książkę pod tym tytułem.

O czym jest książka?

Jak zgodnie podkreślają autorki, zawiera ona treści istotne dla osoby wchodzącej w życie, ale też dla każdej kobiety, bo to o czym piszą, jest ponadczasowe. Główne przesłanie książki brzmi: „Jesteś ważna i możesz być silną kobietą, znającą swoją tożsamość. Masz niepowtarzalną wartość nadaną Ci przez Boga, który Cię stworzył i odkupił swoją Krwią”.

To wszystko – jak czytamy w zapowiedzi – poparte jest mocnymi świadectwami życia osób, które doświadczyły wyzwolenia i uzdrowienia, dostały łaskę nowego życia i teraz dzielą się nią z innymi.

– Poza tym pokazujemy Maryję jako najpiękniejszą z kobiet, znającą swą wielką godność mistrzynię relacji i porozumienia z drugim człowiekiem. Mówimy o naszej misji – strażniczki życia. Kobieta to przecież ta, która daje życie w każdym wymiarze.

Piszą, że każda z pań ma ciało, dzięki któremu może kochać oraz emocje będące kopalnią wiedzy o nas samych.

– Uczymy, jak komunikować się ze światem i nie wchodzić w toksyczne relacje. Wykorzystując świadectwa osób konsekrowanych i powołanych do małżeństwa oraz życia w samotności, piszemy o wyborze drogi życiowej. Zapewniamy również, że każda z nas ma w sobie skarb i jest powołana do miłości. A tylko czyste serce potrafi kochać. Niesiemy nadzieję, że nikt nigdy nie jest przegrany, bez względu na to, jak potoczyło się jego życie. Pokazujemy, że marzenia i talenty są ważne. Zachęcamy zatem, by każda z nas miała odwagę zmian i nigdy się nie poddawała.

Dla kogo?

Autorkom marzy się, aby publikacja dotarła do każdej kobiety.

– Do dziewcząt, które dbają o swój rozwój duchowy, a także do tych, które niedawno tę sferę odkryły. Do młodych kobiet, które wkraczają w dorosłość i chcą budować swoje życie w oparciu o solidne fundamenty. Do nastolatek, które są rozdarte w przeżywaniu swojej kobiecości i poszukują drogowskazów. Do dojrzałych kobiet, by na nowo odkryły swoje piękno i wartość. Do babć, cioć, matek i nauczycielek, które towarzyszą w dojrzewaniu młodym dziewczętom, bo ta książka na pewno im pomoże – wyliczają.

Beata Agopsowicz
mieszka w Radlinie na Śląsku, z wykształcenia pedagog, mediator rodzinny, doradca życia rodzinnego, katecheta; pracuje w szkole; szczęśliwa mężatka i mama trójki dorastających dzieci; w wolnych chwilach czyta i pisze książki; autorka powieści obyczajowych z przesłaniem chrześcijańskim; lubi podróże.
__________
źródło: Polskie Forum Rodziców
zdjęcie: mat. pras.

Artykuły które mogą Ciebie zainteresować

Związek

Związek z osobą wysoko wrażliwą

Osoba wysoko wrażliwa wszystkie bodźce mocniej odbiera, mocniej przetwarza, mocniej czuje. Intensywniej odbiera świat. Jak ją kochać, jak…